26 kwietnia zaczynamy grę w wolontariat 2022/2023

Regionalne Centrum Wolontariatu uruchamia kolejną edycję jednego z pierwszych projektów w Polsce, które wykorzystują grywalizację w wolontariacie. Nasza gra o nazwie „Polichrom” pozwala rozwijać aktywności wolontariackie wśród dzieci i młodzieży, uwrażliwia na problemy społeczne oraz uczy pracy zespołowej i współpracy ze społecznością lokalną. Jak pokazały poprzednie odsłony, gra „Polichrom” była bardzo dobrze odebrana przez pedagogów oraz samych uczestników. I właśnie na ich prośbę postanowiliśmy zrobić reedycję, uzupełniając scenariusz o nowe atrakcyjne wyzwania i misje do wykonania.

W grze mogą wziąć udział drużyny wolontariackie ze szkolnych klubów wolontariatu, a także instytucji prowadzących placówki wsparcia dziennego z terenu województwa śląskiego.  

Serdecznie zachęcamy do udziału w naszym projekcie zainteresowanych wolontariatem przedstawicieli szkół i placówek oświatowych, organizacji pozarządowych i instytucji prowadzących placówki wsparcia dziennego, a także wszystkie osoby, które chcą rozpocząć przygodę z wolontariatem w swoich placówkach.

Wydarzeniem inaugurującym Projekt jest konferencja „Zagraj w Wolontariat”, która odbędzie się stacjonarnie 26 kwietnia br. o godzinie 11.00 w siedzibie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej przy ul. Bankowej 40a w Katowicach.  Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich opiekunów szkolnych i młodzieżowych klubów wolontariatu wraz z członkami i członkiniami tych klubów oraz wszystkie osoby, które są zainteresowane założeniem klubu wolontariatu. W trakcie Konferencji omówimy wszystkie założenia gry „Polichrom” oraz przedstawimy możliwość udziału w bezpłatnym szkoleniu dla opiekunów klubów wolontariatu realizowanego w formie wyjazdowej.

Więcej informacji o projekcie, wydarzeniu i formularz do zapisów znajduje się poniżej 

                      Łączę wolontariackie pozdrowienia:

                              POMAGANIE WZMACNIA!

Ramowy program wydarzenia: 

11.00 – 11.15 Przywitanie uczestników wydarzenia

11.15 – 11.35 Omówienie projektu i jego działań

11.35 – 12.20 Zasady organizacji klubów wolontariatu prowadzonych w szkołach i innych placówkach – dobre praktyki

12.20 – 12.45 – Zasady udziału w projektowej grze „Polichrom”

12.45 – 13.15 – Sesja pytań i odpowiedzi

Zapisy:

Więcej informacji o projekcie, wydarzeniu i formularz do zapisów znajduje się tutaj: https://forms.gle/5ZLXfJHqqjNcpk348

Prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 22 kwietnia br.

Jeżeli masz pytania napisz do nas: monika.stepien@slaskie-wolontariat.org.pl lub monika.mraczek@slaskie-wolontariat.org.pl

Logotyp Programu Aktywni Obywatele
Logotyp Programu Aktywni Obywatele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *