Polichrom: zobacz, co uczniowie zrobili na rzecz samotnych

Wolontariusze z Chorzowa wyremontowali mieszkanie dla osób bezdomnych. Rybniccy uczniowie odwiedzali osoby starsze oraz samotne w mieszkaniach i myli im okna. W Żywcu gimnazjaliści zorganizowali świąteczne spotkanie na rynku. Zakończyła się I misja w III edycji Polichromu.

To tylko trzy przykłady, a uczniowie ze szkolnych klubów wolontariatu przez ostatnie dwa miesiące zorganizowali aż dwadzieścia pięć akcji. Zadaniem dla wolontariuszy było zaangażowanie społeczności szkolnej w działania na rzecz osób samotnych.  Zobacz galerię na Facebooku.

Polichrom to projekt grywalizacyjny dla szkolnych klubów wolontariatu. W trakcie roku szkolnego drużyny odpowiadają na misje wyzwania i taski – wszystkie w jakiś sposób związane z wolontariatem. Projekt ma swoją fabułę – uczniowie poprzez wolontariat przyczyniają się do pomnażania życiodajnego pierwiastka – Polichromu, niwelując jednocześnie zagrażający naszej cywilizacji Monochrom.

Trwa trzecia edycja Polichromu. Przez ostatnie dwa lata wolontariusze z ponad 40 szkół zorganizowali około dwustu akcji. Były wśród nich m.in. koncerty charytatywne, pikniki integracyjne, malowanie murali. Zobacz case Polichromu

Wprowadzenie do wolontariatu elementów znanych z gier działa! Świadczy o tym i ogromne zaangażowanie wolontariuszy i to, jak opowiadają o Polichromie.

Powiem szczerze, że jest to coś naprawdę cudownego. Nie wyobrażałam sobie nigdy, że zwyczajne działania na rzecz drugiego człowieka mogą sprawiać tyle przyjemności i dawać taką radość

– Aleksandra Olejniczak, wolontariuszka Gimnazjum nr 6 w Jaworznie

Projekt „Gra w wolontariat” jest dofinansowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Wypowiedź Aleksandry Olejniczak z jej bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *